HIZLI ERİŞİM İLETİŞİM

Ahmet Hakan Nişantaşı Üniversitesi Neotech Kampüs’teGazeteci ve yazar Ahmet Hakan 05.09.2019 Perşembe günü Nişantaşı Üniversitesi’ni ziyaret ederek Maslak 1453 NeoTech Kampüs içinde bir gezi gerçekleştirdi. Ahmet Hakan'ı Nişantaşı Üniversitesi Kurucu Başkanı Levent Uysal ve Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın karşılayarak gezi boyunca kendisine eşlik ettiler.

Kampüsteki teknolojik alanları ve laboratuvarları gezip, deneyimleyen Ahmet Hakan, NeoTech Kampüs’ten çok etkilendiğini ifade etti. Hürriyet Gazetesi köşe yazısına “Burada ne okunur ama... Öğrenci olasım geldi...” diye başlayan Hakan Nişantaşı Üniversitesi hakkındaki düşüncelerini şu sözlerle ifade etti:

NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ: ÖĞRENCİ OLASIM GELDİ

ADIM bir biçimde Nişantaşılıya çıktı ya... Tabii ki Nişantaşı Üniversitesi’ne kayıtsız kalamazdım. Her adımında “Burada ne okunur ama... Öğrenci olasım geldi...” diye sayıklayarak dolaştım üniversiteyi... İzlenimlerimi aktarıyorum:

YOK BÖYLE KAMPUS: Kasmaya zerre imkân tanımayan, rengârenk, cıvıl cıvıl, her yanından gençlik fışkıran, devasa ama devasalığıyla asla ezmeyen, teknolojik ama ben teknolojiğim diye bağırmayan bir kampüs... Üstelik her zerresiyle de engelli dostu...

 TEORİ DEĞİL PRATİK: Üniversitenin mottosu şu: “Yüzde 30 teori, yüzde 70 pratik...” Yani mezun olanın ayrıca öğrenmeye ihtiyaç duymayacağı bir sistem kurmuşlar... Hayatın tam göbeğine “güm” diye atılma ve iş bulma imkânına oynuyorlar.

 EKSİĞİ YOK: Laboratuvar mı? Hepsi son model... Simülasyon mu? Hepsi son teknoloji... Stüdyo mu? Hepsi en kapsamlısından... Sınıf mı? Hepsi en akıllısından... Dijitalleşme mi? Müfredat bile dijital...

 GÖRMEDEN OLMAZ: Bilimselliği sevdiren renkli caddeleri var kampüsün... Neşeyle öğretmeyi, mutlulukla bilim yapmayı, pratikle pişmeyi amaçlayan kocaman bir teknoloji parkı gibi bir yer... Anlatılarak anlaşılması imkânsız, görmeniz lazım.

 LEVENT UYSAL: Üniversitenin kurucusu Levent Uysal, yüzünde daima bir tebessümle dolaşan bir adam... Zevkleri genç, ilgi alanları genç, merakları genç... Böyle olunca da kurduğu üniversitenin her zerresinden gençlik fışkırıyor.

Yayınlanma Tarihi: 13.09.2019