HIZLI ERİŞİM İLETİŞİM

Nişantaşı Üniversitesi ve Şişli Belediyesi İş Birliği Protokolü imzaladıŞişli Belediye Başkanı Muammer KESKİN Nişantaşı Eğitim Vakfı Kurucusu Dr. Levent UYSAL ve Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şenay YALÇIN beraberliğinde, iki kurum arasındaki iş birliğini resmileştiren protokol Şişli Belediyesi Ana Hizmet Binası’nda imzalandı.

Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şenay YALÇIN, imzalanan iş birliği ile ilgili olarak “Üniversitemiz kurulduğu günden bu yana ülkemizin ihtiyaç duyduğu pek çok bilgi ve teknolojiyi üreten, öğrencilerine hayatın her alanında katkı sağlamaya adanmış bir kurumdur. Bugün, Şişli Belediyesi ile imzalayacağımız protokol çerçevesinde de aslında üniversitemizin bilgi birikimini bir şekilde buraya aktarmayı istiyoruz. Böylece topluma, millete katkı sağlamış olacağız. Bu katkıyı bir borç olarak görüyoruz. Bu bakımdan son derece mutluyuz.” dedi.

 

Şişli Belediye Başkanı Muammer KESKİN ise yaptığı konuşmada eğitimin önemine vurgu yaparak, “Bugün meslek edindirme ve istihdam sağlamaya yönelik kapasite geliştirme programımız çerçevesinde Nişantaşı Üniversitesi ile geniş kapsamlı eğitim protokolüne imza atmak için bir araya geldik.  Ben iş birliğimizi kişisel olarak çok önemsiyorum. Çünkü pandemi, hepimize her şeyin bir anda nasıl değişebileceğini gösterdi. Pandemi şartları yoksulluğun ve yoksunluğun tanımı değiştirdi. Eğitim ve istihdamın önemini ve vazgeçilmezliğini bir kez daha gördük.  Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şenay YALÇIN ile akademik kadrosuna ve bu iş birliğinin hayata geçmesi için çalışan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

Nişantaşı Eğitim Vakfı Kurucusu Dr. Levent UYSAL konuşmasında “Üniversitemiz bir fayda merkezi konumundadır. Bizler bugün Şişli bölgesindeki vatandaşlarımıza ve belediye bünyesindeki çalışanlara farklı konularda fayda sağlamak için bir aradayız. Milletimize faydalı olacak işbirlikleri yapmaya devam edeceğiz “ dedi.

İmzalanan “Kurumsal Kapasiteyi Geliştirmeye Yönelik Uygulama Protokolü” kapsamında ortak belirlenen hibe programlarına, ulusal ve uluslararası fon kaynaklarına yönelik ortak proje geliştirilmesi, yaşam boyu öğrenme merkezleri ile meslek edindirmeye yönelik çalışmaların yapılması, istihdam sağlamaya yönelik kapasite geliştirme programları oluşturulmasına imkan sağlanmıştır.  

 

Yayınlanma Tarihi: 10.06.2021