HIZLI ERİŞİM İLETİŞİM

TECH DRONE LEAGUE 1.ETAP YARIŞI’NDA200.000 İZLEYİCİ İLE FORUM İSTANBUL’DA DÜNYA REKORU KIRILACAK

2016 yılında kurulan Tech Drone League ve TDL Drone Sporları Kulübü’nün Türkiye Hava Sporları Federasyonu onayı ile organize ettiği ve Nişantaşı Üniversitesi’nin destekleriyle gerçekleşen; 4 etaptan oluşan TDL Drone Yarışları Liginin 1. Etap yarışı 16-17 Haziran 2018 tarihlerinde Forum İstanbul’da start alıyor. 

Tüm dünyada Formula 1’e rakip olarak gösterilen drone yarışları hızla yayılıyor. Pilotlar quad droneları, FPV( First Person View) ve özel radyo kumandaları ile heyecan dolu bir yarış keyfini seyircilere yaşatacak. Belirlenen bir alandan kalkan droneların üzerindeki kameradaki görüntüyü gözlüklerinden takip eden pilotlar, özel dizayn edilmiş pisti en kısa sürede tamamlamak için kıyasıya mücadele edecek.

Pilotların gözlüğündeki görüntü ekranlarda verilirken seyirciler de pilotlarla aynı heyecanı yaşıyor olacak. 

BABALAR GÜNÜ VE BAYRAM’DA RENKLİ VE HIZLI 2 GÜN

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK ALIŞVERİŞ MERKEZİ ‘’FORUM İSTANBUL ‘’ TECH DRONE LEAGUE 1. ETAP YARIŞINA ANA SPONSORLUĞU ile ‘’DRONE SPORUNA’’ DESTEK OLUYOR

Kurulduğundan bu yana ilklere imza atan TDL, 2018 in birinci etap yarışında drone pilotlarını ilk kez 200.000 kişilik izleyicinin karşısına çıkarıyor.  2 gün sürecek olan yarışlara ek olarak Tech Drone League, tüm izleyiciler için zengin, interaktif, teknolojik içerikler de hazırladı. Maker standları, giyilebilir VR deneyimi, drone deneyimleme alanları, kişisel taşıma araçları, RC araçlar, DJ ler, dans gösterileri, sahne şovları, e spor turnuvaları, drone simülatörleri ve pek çok sürpriz 16-17 Haziran’da katılımcıları bekliyor.

TDL 1. Etap Ana Sponsoru Forum İstanbul yarışmada 1.’ye 1000 ₺ ,  2. ‘ye 750 ₺ , 3.’ye 500 ₺ ‘lik hediye çeki verilecektir. 

 

EXTREME YARIŞ PİSTİ,  EN HIZLI PİLOTLAR, Bi’ BAŞKA DENEYİM

DÜNYANIN EN HIZLI GELİŞEN SPOR DALI ‘’DRONE YARIŞLARI’’

Tech Drone League, 2017 yılında 280.000 kişinin katılımı ile gerçekleştirdiği 16 etkinlikten sonra 2018 sezonunda hedef 1.000.000 kişiye ulaşmak.  

0’dan 200 km hıza 1,5 saniyede ulaşabilen droneların hızlarına, Forum İstanbul’a yayılmış özel engellerle dekore edilmiş zorlu bir pist heyecanı da ekleniyor.  Pilotlar da droneları gibi gün geçtikçe hızlanıyorlar.

Dünyaca ünlü profesyonel drone yarış pilotu Vince İrie / Jedeye FPV, 2017’den sonra bir kez daha Tech Drone League yarışları için ülkemize konuk oluyor. Jedeye, aynı zamanda Hollanda’da yayınlanan Voice of Holland yarışma programının finalistlerinden. Eğlenceli bir karaktere sahip olan Jedeye’ın yarış pisti ve sahnedeki sürprizlerine hazır olunmalı.

 

TECH DRONE LEAGUE VE TDL DRONE SPORLARI KULÜBÜ DERNEĞİ 

TDL, projeleri, etkinlikleri ile Türkiye'nin drone, drone sporları konusunda profesyonelleşmiş markasıdır. 

TDL Kurumsal Yapısı; 

Yarışlar : Lig Etap Yarışları , Dronemanya Şov Yarışları , United Drone Races, E-Spor        

Akademi: Eğitim ; Drone Do it Yourself , First Person View Pilot Eğitimleri Nişantaşı Üniversitesi TDL Sürekli Eğitim Merkezi 

Üretim ; TDL Yarış Drone u (TDL/ X-01 ) , Swarm Uçuş Droneları (Çoklu, ışıklı drone şovları) 

Tanıtım: TDL  Etap Yarışları TV Programları, Dronemanya Şov Yarışları TV Programları, United Drone Races TV Programları (TV8,5) 

Store: Drone, RC, VR, Teknolojik Ürünler (Nişantaşı Üniversitesi Neotech Kampüsü ) 

Pist: Yerel yönetimler ile birlikte oluşturulacak halka açık antrenman pistleri 

TDL Drone Sporları Kulübü Derneğimiz yeterliliği olan drone pilotlarına sporcu lisans verme yetkisine sahiptir. 

GELECEĞİN MESLEĞİ DRONE PİLOTLUĞU 

TDL 2018 yılında hayata geçireceği e-spor turnuvaları ve United Drone Races (üniversite, okullar ve kulüplerden oluşan altyapı ligi) yanı sıra 4 etap yarışı gerçekleştirecektir. 

Ayrıca, Nişantaşı Üniversitesi Maslak 1453 NeoTech Kampüsü'nde açtığı ilk TDL Store / Akademi ‘de Drone Do it Yourself ve FPV ( First Person View ) uçuş eğitimlerine de başlamıştır. 

2019 sezonunda pilotların TDL droneları ile uçabilmesi için ise üretimlerin ve senkron drone uçuş şovlarının üretimleri için Nish Partnerimiz Nişantaşı Üniversitesi ile Ar-Ge çalışmalarına başlanmıştır. 

TDL, TV8,5 TELEVİZYON PROGRAMLARIMIZ 

Bu yıl da geçtiğimiz yıl olduğu gibi TDL etap yarışları, TV8 & TV8,5'un tanıtım desteği ile TV8,5'ta 60 dakikalık TV programı olarak yarışlardan sonra yayınlanacaktır.

Geniş kitlelere ulaşan Dronemanya şov yarışlarımızın 20 dk.lık toplam 4 adet TV8,5 'ta televizyon programı yayınlanacaktır. 9 Haziran 2018 Cumartesi günü ilk Dronemanya TV programı yayınlanmıştır.

 10 etaptan oluşan deplasmanlı lig, United Drone Races yarışları da 20 dk.lık toplam 3 adet  TV programımız TV8,5’ta yayınlanacaktır.

Tech Drone League 1. Etap Yarışı

 İş Ortaklarımız;

Nişantaşı Üniversitesi

Urban Bug

Gufo Ajans

Mutasyon Yapı

3D Market

League Factory

KatVR

Segway

Tuhaf Şeyler

 

Sponsorlarımız;

Ana Sponsor – Forum İstanbul

Medya Sponsoru – TV8,5

Medya Sponsoru – Kral Pop Radyo

E- Spor / Dijital Medya Sponsoru – Twitch

Teknik Destek Sponsoru– ImmersionRC

 

Detaylı Bilgi ve Görseller İçin;

Tech Drone League / TDL Drone Sporları Kulübü

www.techdroneleague.com   www.facebook/techdroneleague

Özge Dede  l   [email protected][email protected]

0535 309 57 41  l  0530 666 77 66

 
Yayınlanma Tarihi: 12.06.2018