HIZLI ERİŞİM İLETİŞİM

E-Kayıt

2019 ÖSYS’de merkezi yerleştirme ile Nişantaşı Üniversitesi’nin lisans, ön lisans veya yüksekokul programlarına tam burslu yerleşenler, e-kayıt sisteminden faydalanabilmektedirler.

Ancak kayıt işlemleri için sağlık raporu istenen tüm bölümlerimizde e-kayıt işlemi yapılamamaktadır. Bu öğrencilerin mutlaka 19-21 Ağustos tarihleri arasında, ilgili tüm evrakları ile birlikte kayıt işlemlerini Maslak 1453 NeoTech Kampüs’te yapmaları gerekmektedir.

E-kayıt sisteminden kayıt yapılabilecek bölüm/programların listesi için TIKLAYINIZ.

E-kayıt süresi 16-21 Ağustos arasıdır.

E-kayıt işlemleri www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden, öğrencinin kendi T.C. Kimlik Numarası ve e-devlet şifresi ile yürütülecektir.

Bu tarihler arasında belli sebeplerle e-kayıt yaptıramayan öğrencilerin mutlaka 22-23 Ağustos tarihleri arasında Maslak 1453 NeoTech Kampüs’te kayıt işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir.

E-kayıt işlemlerini tamamlayan öğrencilerimizin 29 Ağustos 2019 tarihine kadar Maslak 1453 NeoTech Kampüs’te bulunan Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Ofislerine aşağıdaki evrakları teslim etmeleri gerekmektedir.

*Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınavına girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 31 Aralık 2019 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgeleyemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.