Türkiye’nin en hızlı büyüyen vakıf üniversitelerinden Nişantaşı Üniversitesi’nin en büyük projesi 1453 NeoTech Campus ile eğitimde yenilikçi ve teknolojik bir çağ başlıyor.

Dünya hızla gelişirken değişime açık olan, çağı yakalamanın ötesinde geleceğe yatırım yaparak çağ atlayan ve yarınları güvence altına alan herkes mutlak başarıya ulaşıyor. Bunu bilerek ilerleyen Nişantaşı Üniversitesi, büyük bir yatırımla Maslak’ta yükselen ve geleceğin dünyasını şekillendirmeyi amaçlayan yeni kampüsü 1453 NeoTech Campus ile Türkiye’yi ezber bozan yeniliklerle tanıştırıyor. Teknoloji ve internetin hayata hakim olmasıyla küçülen dünyada büyük yatırımlar gerçekleştiriyor. Bu yatırımların en büyüğü olan 1453 NeoTech Campus’ta yönetiminden akademisyenlerine, teknolojisinden eğitim anlayışına kadar tüm bileşenleriyle bilimi, teknolojiyi, dünyayı ve insanları yakından takip ediyor; farklı bakmanın, görmenin, değişmenin ve değiştirmenin gücüne inanıyor.

1453 NeoTech Campus ile şehrin merkezinde yükselenin yalnızca yapılar değil, eğitim ve insan olmasına da büyük özen gösteriyor. 2017-2018 eğitim-öğretim döneminde ilk öğrencilerini ağırlayacak olan kampüsüyle öğrenci sayısını kademeli olarak artırmayı planlıyor. Vakıf üniversiteleri arasında bir ilk olan bu özelliğiyle daha fazla sayıda öğrenciye ulaşarak Türkiye’nin geleceğini olumlu yönde hızla şekillendirmeyi amaçlıyor.

13 Ekim 2014 tarihinde hizmete giren Sadabad Kampüsü, ülkemizin ilk organik kampüsü olma özelliğini taşımaktadır. Tasarımından, inşaat süreçlerine, malzeme seçiminden kampüs işletmesine kadar tüm aşama ve operasyonlarda çerve duyarlılığı ve sürdürülebilirlik boyutları hassasiyetle  dikkate alınan kampüsümüzde, fakülte lisans programlarımız ve sağlık programları dışındaki önlisans programlarımız yürütülmektedir.   

26,000 m² üzerine kurulu ve kapalı alanı 6,613 m² olan Sadabad Kampüsümüz, merkez kampüs statüsündedir. Mütevelli Heyet ve Rektörlük Ofisleri’nin bulunduğu kampüste bir modern konferans salonu, e-kütüphane, personel ve öğrencilere yönelik kafeteryalar, idari ve akademik ofisler ve sosyal aktivite için açık alanlar mevcuttur. Bunların yanı sıra sağlık programları için 4 atölye, Mimarlık-Mühendislik Fakültesi öğrencileri için 2 atölye, Sanat Tasarım Fakültesi öğrencilerinin kullanabilecekleri 2 atölye,  TV-Radyo stüdyoları ile Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünün kullanımına ayrılmış Gastroditoryum bulunmaktadır. 

 

 

Üniversitemizin ilk kampüsü olan Osmanbey Kampüsü İstanbul'un merkezinde Pangaltı Ergenekon Caddesi’nde yer almaktadır.

Kapalı alanı toplam 3.866 m2 olan Osmanbey Yerleşkesi’nde hem birinci öğretimde, hem de ikinci öğretimde kullanılan 14 Derslik, 2 Amfi, Moda Tasarımı Atölyesi, Bilgisayar Laboratuvarı, Yabancı Dil Laboratuvarı, Güzellik ve Cilt Bakım Atölyesi, Çizim Atölyesi ve Kütüphane bulunmaktadır.

Sürekli Eğitim Merkezi ve Sosyal Bilimler Enstitüsü (lisansüstü) programları Osmanbey Kampüsümüzde yürütülmektedir.