Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri sektöründe yaşanan hızlı gelişmeler, bu alanda büyük bir istihdam potansiyeli yaratmış ve nitelikli elemanlara duyulan ihtiyacı artırmıştır. Son yıllarda ilerleyen teknolojik gelişmelerle hem geleneksel yöntemleri uygulayabilen, hem de modern teknikleri bilen personelin ihtiyacı zorunlu hale gelmiştir. Programın amacı çağımızın teknolojik gelişmelerine dayalı olarak sağlık ve temizlik kurallarını bilen, iyi iletişim kurabilen, bilinçli saç bakımı ve yapımı, cilt ve vücut bakımı, refleksoloji, epilasyon, el ayak ve tırnak bakımı ve saç kesimi uygulamalarını yapabilen, malzemeleri ve preparatları tanıyarak, doğru kullanabilen, yaptığı işe uygun araç-gereç seçebilen, profesyonel sahne, TV, sinema, opera ve tiyatro makyajı uygulamalarını tekniğine uygun yapabilen, sektörün istediği nitelikte teknik becerilere sahip mezunlar yetiştirmektir.

Programdan mezun olan öğrencilerimiz kulisler ve makyaj stüdyolarında, bayan ve erkek kuaför salonlarında, güzellik salonları ve merkezlerinde, masaj salonları ve merkezlerinde, kaplıca ve banyo tesislerinde, termal otellerde, SPA, terapi ve bakım merkezlerinde, spor merkezleri ve salonlarında, TV kanallarında, tiyatro salonlarında, sinema stüdyolarında, kozmetik satış noktaları, kozmetik imalatçılarında, kamu kurum kuruluşları içerisindeki kuaför ve güzellik salonları gibi yerlerde kuaför, güzellik uzmanı veya makyaj sanatçısı olarak çalışabilirler.

 

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri programı, ilk yarıyılda verilen teorik eğitimin ardından uygulamaya yönelik derslerle desteklenmektedir. Bu doğrultuda temel saç eğitimi, vücut makyajı, sahne ve objektif makyajı, cilt bakımı, el ayak ve tırnak bakımı, kozmetik bilgisi, saç yapımı ve bakımı, işletme ve refleksoloji programın temel derslerini oluşturmaktadır.

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri 4 yarıyıllık ders programı için TIKLAYINIZ.

Bologna Bilgi Paketi için TIKLAYINIZ.

Öğr. Gör. Suzan Çolak
 
Öğr. Gör. Berrin Çetiner
 
Öğr. Gör. Gözde Yüksel
 
Öğr. Gör.Ergin Sarar
 

Misafir Öğretim Görevlisi *