+90 (212) 210 10 10

TR

ENG

Psikolojik Destek ve Rehberlik

Psikolojik Destek ve Rehberlik

Öğrenci Yaşamı Daire Başkanlığı

Nişantaşı Üniversitesi, öğrencilerini ders dışı zamanlarında topluluk ve sportif faaliyetlere yönlendirerek, alanlarında kendilerini geliştirmelerine önem vermektedir.  Bu doğrultuda üniversite bünyesinde gerçekleşen sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler Öğrenci Yaşamı Daire Başkanlığı tarafından organize ve koordine edilmektedir. 

Öğrenci Toplulukları/Kulüpleri

Öğrencilerimiz, tamamı kendileri tarafından kurulan topluluk ve kulüplerin tüm kuruluş, yönetim ve işleyiş aşamalarında yer alarak kendilerini geliştirme fırsatları yakalarlar. Genç yaşa sahip üniversitemizde 40’ın üzerinde öğrenci topluluğu/kulübü bulunmakta ve her akademik yılda topluluk sayıları hızla artmaktadır.

Nişantaşı Üniversitesinin her öğrencisi istediği Öğrenci Topluluğu ya da kulübüne üye olabilir ve ya kendi ilgi duyduğu alanda gerekli şartları yerine getirerek yeni topluluk/kulüp kurabilir. Öğrenci Toplulukları/Kulüpleri ile ilgili soru ve görüşleriniz için [email protected] e-posta adresine mesajlarınızı iletebilir, öğrenci toplulukları/kulüpleri internet sitemizden bilgiler edinebilirsiniz.

Sportif Faaliyetler

Birimimiz sportif becerileri geliştirmek, yaşam boyu dostluklar oluşturmak ve sağlıklı yaşam tarzını teşvik etme amacıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştirmektedir.

Akademik yıl boyunca öğrencilerimiz kampüslerimizde gerçekleştirilen spor turnuvalarına katılabilir, rekabetçi ve eğlence merkezli sportif faaliyetlerde yer alabilirler.

Aynı zamanda üniversitemiz, öğrencilerinden oluşturdukları spor takımları ile üniversiteler arası spor yarışma ve liglerine katılmaktadır. Spor takımları ile soru ve görüşleriniz için [email protected] e-posta adresine mesajlarınızı iletebilir, spor internet sitemizden bilgiler edinebilirsiniz.

Bağımsız Öğrenci Etkinlikleri

Öğrenci Kulüplerinden bağımsız olarak etkinlik düzenlemek isteyen öğrenciler, kendilerine bir akademik danışman bularak planlanan tarihten 10 gün önce Etkinlik Talep Formu’nu doldurup, imzalarıyla birlikte Öğrenci Yaşamı Daire Başkanlığı’na getirerek etkinliğin ayrıntıları hakkında bilgi verir. Gerekli onayların alınmasıyla organizasyon hazırlıklarına başlanır.

Psikolojik Danışmanlık

Psikolojik Danışmanlık Birimimiz uzman terapist dahilinde öğrencilere akademik, kişisel ve sosyal konular üzerinde psikolojik destek sağlar. Amacımız, öğrencilerimize Nişantaşı Üniversitesi’nde bulundukları süre içinde mutlu ve başarılı olmaları için yardımcı olmaktır. Bu kapsamda, öğrencilerin üniversite yaşamına ilişkin akademik, kişisel ve sosyal sorunları dinlenir, gerekli görüldüğünde ilgili idari ve akademik birimlerle koordinasyonlu çalışılarak sorunlara çözüm aranır ve üstesinden gelinmeye yardımcı olunur. Öğrencilere danışmanlık hizmeti verilir ve kişisel potansiyellerinin artırılması amaçlanır. Aynı zamanda, yabancı öğrenciler için Nişantaşı Üniversitesi yaşamında adaptasyona destek sağlanarak kişisel, kültürel, sosyal ve profesyonel anlamda gelişime destek vermeyi hedefleyen psikolojik danışmanlık birimimiz İngilizce hizmet de vermektedir. 

Öğrencilere akademik, kişisel ve sosyal konular üzerinde üniversite ortamında gerçekleşen çözüm odaklı 30-50 dakikalık seanslardan oluşan terapi hizmetleri; 

  • Tedavi planlaması
  • Davranış düzeltme
  • Biyopsikososyal değerlendirme
  • Çözüm odaklı ölçek ile sonuç takibi
  • Gerekli durumlarda kriz müdahalesi ve emniyet planlaması 

 “Haydi Gel” Konuşalım. Nişantaşı Üniversitesi olarak hep yanınızdayız. 

Birimimiz randevu sistemiyle çalışılmaktadır.  

Daha fazla bilgi ve randevu için: 

E-mail: [email protected]

Engelsiz Yaşam Birimi

Nişantaşı Üniversitesi Engelsiz Yaşam Birimi, engelli öğrenci, öğretim üyelerimiz ve idari personellerimizin kampüslerimiz içerisinde akademik ve sosyal yaşamlarında karşılaşabilecekleri zorlukları ortaya çıkarır, sorunlar karşısında çözümler üreterek gerekli düzenlemeleri gerçekleştirmek amacıyla çalışır. Ayrıca birimimiz, engellilik konusunda farkındalık yaratacak etkinlikler gerçekleştirmeyi hedefler.

Engelsiz Yaşam Birimine soru ve görüşleriniz için [email protected] e-posta adresine mesajınızı iletebilir, engelsiz yaşam birimi internet sitemizden bilgileri edinebilirsiniz.

Apply Nişantaşı