90 (212) 210 10 10

TR

ENG

DUYURULAR

2023 Proje Yılı Erasmus Öğrenim Hareketliliği Başvuru Sonuçları

2023 Proje Yılı (2023-1-TR01-KA131-HED-000150612) Erasmus Öğrenim Hareketliliği sonuçları açıklanmıştır.
Başvuruda bulunan öğrencilerin Yabancı Dil Notunun P'si ve Genel Akademik Not Ortalamasının (GANO) P’si alınarak hesaplama yapılmıştır.
 
Asıl Listede Yer Alan Öğrencilerin Yapması Gerekenler

 • Asıl Listede yer alan öğrencilerin 21.09.2023 tarihine kadar katılım taahhütnamelerini imzalayıp Erasmus Koordinatörlüğüne mail yoluyla iletmeleri gerekmektedir.

TAAHHÜTNAME İÇİN TIKLAYINIZ

 • Asıl Listede yer alan öğrencilerden hakkından feragat etmek isteyenler 21.09.2023 tarihine kadar Feragat Dilekçesi doldurup Erasmus Koordinatörlüğüne teslim etmelidirler.

FERAGAT DİLEKÇESİ İÇİN TIKLAYINIZ

 • 21.09.2023 tarihine kadar hareketlilikten faydalanıp faydalanmayacağını bildirmeyen öğrenciler haklarından feragat etmiş sayılacak, bir sonraki Erasmus Hareketliliği başvurularında Erasmus toplam başarı notundan -10 Puan düşülecektir.


Yedek Listede Yer Alan Öğrencilerin Yapması Gerekenler

 • Yedek listede yer alan öğrencilerimiz isterlerse Erasmus Öğrenim Hareketliliğine kontenjan dahilinde hibesiz olarak katılabilirler. Hareketliliğe hibesiz olarak katılmak isteyen öğrencilerin 21.09.2023 tarihine kadar Erasmus Koordinatörlüğüne Hibesiz Katılım Dilekçelerini mail yoluyla erasmus@nisantasi.edu.tr adresine iletmeleri gerekmektedir. 

HİBESİZ KATILIM DİLEKÇESİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

LÜTFEN AŞAĞIDAKİ MADDELERİN HEPSİNİ OKUYUNUZ!

 

 • Asıl Listede yer alan öğrencilerden hakkından feragat edenler olması durumunda hibe hakkı yedek listedeki bir sonraki öğrenciye tanınacaktır.
 • Yedek Listede yer alan öğrenci hareketliliğini hibesiz olarak başlatsa dahi Asıl Listede vazgeçen olması ve hibesiz katılım sağlayan öğrenciye sıra gelmesi durumunda öğrenci hibeli bir şekilde hareketliliğe katılım sağlayacaktır.
 • Öğrenci hibesiz katılım dilekçesi sunmasa dahi yedek listeden sıra kendilerinde geldiğinde hareketlilikten hibeli olarak yararlanabileceklerdir.
 • Hibesiz katılım dilekçesi hibeli katılım sırası taraflarına gelmese daha hareketliliğe katılmak isteyenler içindir. Hibesiz katılım dilekçesi sunup mücbir bir sebep göstermeden hareketliliğe katılmaktan vazgeçen olursa bir sonra Erasmus başvurusundan -10 puan düşülecektir. 
 • Üniversitelere tahsis edilecek kontenjan bilgisinin ve yeni proje dönemine ait kriterlerin geç ilan edilmesi sebebiyle 2023-2024 akademik yılı güz dönemi nominasyon tarihleri geçmiş bulunmaktadır. Bütün öğrencilerin nominasyonu 2023-2024 Bahar dönemi için yapılacaktır. Bu gecikmeden veya buna başlı oluşabilecek aksaklıklardan İstanbul Nişantaşı Üniversitesi ve Türkiye Ulusal Ajansı Sorumlu tutulamaz.
 • Hareketliliğe hak kazanan öğrencilerin 30 AKTS ders yükünün olmaması durumunda öğrenci öğrenim hareketliliğine katılamaz. Erasmus Öğrenim Hareketliliğine hak kazanan öğrenci IMU stajını bu hareketlilik kapsamında GERÇEKLEŞTİREMEZ. Öğrenim hareketliliği hakkı staj hareketliliğine ÇEVRİLEMEZ.
 • Hareketliliğe katılacak olan adayların kazandıkları üniversiteler tarafından başvurularının kabul edilmemesi, kontenjanlarının dolmuş olması veya başvuru tarihlerinin geçmiş olması gibi durumlardan kurumumuz sorumlu tutulamaz. Bu durumda, öğrenciden (eğer varsa) anlaşmamız bulunan başka bir üniversiteyi tercih etmesi istenir. Anlaşmamızın bulunamaması veya seçim yapılmaması durumunda ise öğrencinin başvurusu iptal edilir hibe hakkı yedek listedeki bir sonraki öğrenciye tanınır.
 • Öğrenciler yukarıda bahsedilen ve bunlardan kaynaklanmayan durumlar dışında yerleştirilmiş olduğu üniversiteleri değiştirme hakkına SAHİP DEĞİLDİRLER. Üniversite değişikliği sadece ders eşleşmemesi veya eğitim dilinin İngilizce olmaması durumunda Erasmus Bölüm Koordinatörlerinin onayı dahilinde yapılabilir.
 • Öğrenciler e-postalarını sık sık kontrol etmekle, Erasmus Koordinatörlüğü tarafından yayınlanan bütün duyuruları takip etmekle, koordinatörlük ile iletişim halinde olmakla yükümlüdürler. Aksi durumda oluşabilecek aksaklıklardan (örneğin, e-postasını kontrol etmeyip başvuru tarihini kaçırmak, duyuruları okumayıp herhangi bir gelişmeden haberdar olmamak vb.) öğrenci sorumludur.

 

ÖNEMLİ NOT: Bu proje kapsamında gerçekleştirilecek hareketlilikler 2023-1-TR01-KA131-HED-0001506129 nolu projenin süresi ile sınırlı olup, proje bitiş süresi 31.07.2025’tir. Hak kazanan öğrencilerimizin bu tarihe kadar hareketliliklerini tamamlamış olması gerekmektedir.Oryantasyon Programı

Erasmus Hareketliliğine hak kazanan öğrenciler için detaylı bilgilendirmenin yer alacağı bir Oryantasyon Programı düzenlenecektir. Erasmus Oryantasyon Programına Asıl Listede yer alan ve hibesiz katılım dilekçesi dolduran bütün öğrencilerin katılması zorunludur. Programa mücbir bir sebep göstermeden katılmayan öğrencilerin bir sonraki Erasmus başvurularından -5 puan düşülecektir. Oryantasyon Programı ile ilgili detaylar daha sonra öğrenciler ile paylaşılacaktır.

Sonuçlar:

Asıl Liste için TIKLAYINIZ   

Yedek Liste için TIKLAYINIZ

Başvuru sonuçlarına itirazı olan öğrenciler itiraz dilekçelerini 20.09.2023 saat 16.30’a kadar e-posta yoluyla erasmus@nisantasi.edu.tr adresine gönderebilirler.  Belirten tarihten sonra gönderilen itiraz dilekçeleri kabul edilmeyecektir. Dilekçelerin imzalı olması gerekmektedir. Dilekçeler değerlendirilip olumlu veya olumsuz geri dönüş yapılacaktır.

Apply Nişantaşı