90 (212) 210 10 10

TR

ENG

NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ AİLESİNE HOŞGELDİNİZ

NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ AİLESİNE HOŞGELDİNİZ

Nişantaşı Üniversitesi Ailesi’ne katılan yeni öğrencilerimiz, kayıt işleminizin hızlı ilerlemesi ve tamamlanabilmesi için "Öğrenci Bilgi Formu’nun https://obis.nisantasi.edu.tr/Ogrenci/Ogr0451/ linkten eksiksiz doldurulması ve  form içeriğinde yer alan "Okudum, Anladım, Onaylıyorum"  cümlesini tıklayarak yönlendirme linkinde bulunan Eğitim Sözleşmenizi ve KVKK Bilgi Formunu okuyup onaylamanız gerekmektedir.

2021 ÖSYM 2. Ek Yerleştirme ile Nişantaşı Üniversitesi’nin lisans veya ön lisans programlarına yerleşenler; 26 Ekim 1 Kasım 2021 tarihleri arasında, aşağıdaki ilgili tüm evrakları ile birlikte kayıt işlemlerini Maslak 1453 NeoTech Kampüs’te yüz yüze kayıt yapmaları gerekmektedir.

KAYIT İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

 • ÖSYM sonuç belgesi 
 • Lise diplomanızın aslı ve bir adet fotokopisi
  • Diplomanızı https://www.turkiye.gov.tr adresinden indirebilirsiniz.
  • Diplomanız henüz hazırlanmadıysa aslı temin edilene kadar yeni tarihli mezuniyet belgesi ile kayıt yaptırabilirsiniz.
  • TC. nüfus cüzdanı aslı ve bir adet fotokopisi veya vukuatlı nüfus örneğinizi https://www.turkiye.gov.tr adresinden indirebilirsiniz.
 • Adli sicil kaydı https://www.turkiye.gov.tr adresinden indirebilirsiniz.
 • Askerlik belgesi (2000 ve daha önce doğumlu erkek öğrenciler için) https://www.turkiye.gov.tr adresinden indirebilirsiniz.
 • İkametgâh belgenizi  https://www.turkiye.gov.tr adresinden indirebilirsiniz.
 • 2 adet vesikalık fotoğraf
 • Aşağıda belirtilen bölümleri kazanan öğrencilerimiz için Sağlık Raporu. Her bölüm için sağlık rapor detayları aşağıda ayrıca belirtilmiştir.
  • Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri
  • Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği
  • Uçak Teknolojisi
  • Havacılık Yönetimi
  • Havacılık Elektrik ve Elektroniği
  • Uçak Bakım ve Onarımı
  • Deniz Ulaştırma ve İşletme
  • Hava Trafik Kontrolü
  • Pilotaj

Öğrenci ve ödeme yapacak velilerin E-Devlet Şifrelerini yanında getirmeleri zorunludur.

Sağlık Raporu Alınması Zorunlu Bölümler

Özel Koşul Bilgileri (Bknz.49-864)

SİVİL HAVACILIK KABİN HİZMETLERİ (ön lisans) eğitimi mesleğini icra edebilmek için aranan nitelikler:

 • Adli sicil kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak.
 • Bayanlar için 160 cm-180 cm arası boya sahip olmak (ağırlığı, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 kilogram fazla veya 15 kilogram noksan ağırlıkta olmak).
 • Erkekler için 170-190 cm arası boya sahip olmak (ağırlığı, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 kilogram fazla veya 15 kilogram noksan ağırlıkta olmak).
 • Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak (Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları gerekmektedir.).
 • Kabin memuru üniforması giyildiğinde vücudunun görünecek yerlerinde dövme, yara izi vb. bulunmamak.

HAVACILIK YÖNETİMİ (lisans), SİVİL HAVA ULAŞTIRMA İŞLETMECİLİĞİ (ön lisans) mesleğini icra edebilmek için aranan nitelikler:

 • Havalimanı giriş kartı almasına engel oluşturacak herhangi bir Adli Sicil Kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak.
 • Mesleği ve/veya meslekte verilen görevi icra etmesine engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden son 6 ay içinde almış olmak şartıyla heyet raporu almak (işitme kaybı/ eksikliği, görme kaybı/eksikliği vb).

HAVACILIK ELEKTRİK ve ELEKTRONİĞİ / UÇAK BAKIM ve ONARIMI (lisans) ile UÇAK TEKNOLOJİSİ (ön lisans) eğitimi mesleğini icra edebilmek için aranan nitelikler:

 • Havalimanı giriş kartı almasına engel oluşturacak herhangi bir Adli Sicil Kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak.
 • Mesleği ve/veya meslekte verilen görevi icra etmesine engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden son 6 ay içinde almış olmak şartıyla heyet raporu almak (renk körlüğü, işitme kaybı/eksikliği, görme kaybı/eksikliği vb).

DENİZ ULAŞTIRMA ve İŞLETME (ön lisans) eğitimi mesleğini icra edebilmek için aranan nitelikler:

 • Bu programa başvurabilmek için Yükseköğretim Kurumunun aradığı bütün koşullara ek olarak. Sağlık durumunun denizciliğe uygun olduğunu belgeleyen kayıt yaptıracak öğrenci adaylarının normal sağlık raporu yerine Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğünden “Gemi Adamı Sağlık Yoklama Belgesi” alması gerekir.

HAVA TRAFİK KONTROLÜ (lisans) eğitimi mesleğini icra edebilmek için aranan nitelikler:

 • Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından ICAO Ek-1 Sınıf 3 hükümlerine uygun sağlık raporu almak.
 • Havalimanı giriş kartı almasına engel oluşturacak herhangi bir Adli Sicil Kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak

PİLOTAJ (lisans) eğitimi mesleğini icra edebilmek için aranan nitelikler:

 • Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü 466 tarafından yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından ICAO Ek-1 Sınıf 1 hükümlerine uygun sağlık raporu almak.
 • Pilot olmasına engel Adli Sicil Kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak

**Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarında, ön lisans programında veya lisans programlarında mezun aşamasında olup staj, bütünleme veya tek ders sınavına girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 31 Aralık 2021 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.

 Durumları aşağıdaki bentlerden birine uyan adaylar için uygulanmak üzere;

 1. 1111 sayılı Askerlik Kanunu hükümlerine ve bu konuda Millî Savunma Bakanlığınca yayınlanan prensip emirlerine göre askerlik hizmetlerini erteletme hakkını kaybedenler,
 2. İki veya üç yıllık bir yükseköğretim programını bitirmiş olup dört yıldan daha az süreli bir başka yükseköğretim programına girmek isteyenlerden askerliğini yapmamış olanlar (İki veya üç yıl süreli bir yükseköğretim programından mezun olup askerliğini yapmamış olan adaylar, dört yıl veya daha fazla süreli bir yükseköğretim programına girmek için 2021-YKS'ye başvurabilirler.),
 3. Dört yıl veya daha fazla süreli bir yükseköğretim programını bitirmiş olanlardan askerliğini yapmamış olan adaylar, 2021-YKS sonucunda herhangi bir yükseköğretim programına yerleşmeleri durumunda bu adayların kayıtları yapılacaktır. Ancak, bu durumdaki adayların askerlikleri tecil edilmiş ise askerlik tecil sürelerinin bitimine kadar kayıt hakkı kazandıkları programda eğitime devam edebilecek, tecil sürelerinin sona ermesi hâlinde askerlik erteleme haklarını kaybettiklerinden bu durumdaki adayların kayıtları dondurularak, askerlik hizmetlerini yaptıktan sonra eğitime devam edebileceklerdir.


ÖDEME YÖNTEMLERİ

1) Harç Tahsilatları / Kurum Ödemesi

Vakıfbank şubeleri, Vakıfbank internet bankacılığı ya da Vakıfbank ATM’leri üzerinden sırasıyla; 

Ödemeler > Eğitim ve Sınav Ödemeleri > Üniversiteler > Nişantaşı Üniversitesi Harç Tahsilatları 

adımlarını takip ederek, öğrenci numaranızı girebilir ve karşınıza çıkan eğitim ücretinin tamamını ödeyebilirsiniz. İster nakit olarak Vakıfbank Şubelerinden ya da ATM’lerinden, isterseniz Vakıfbank internet bankacılığı aracılığı ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

2) Nakit Ödeme / Havale / EFT

Tüm banka hesapları üzerinden, TR08 0001 5001 5800 7306 4878 41 IBAN numaralı Nişantaşı Üniversitesi hesabına havale / EFT işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Açıklama kısmına mutlaka Öğrenci Adı Soyadı, TC Kimlik Numarası yazılmalıdır. 

Açıklama kısmında eksiklik ya da hata olan ödemeler işleme alınamamaktadır. Bu sebepten doğacak aksaklıklardan Nişantaşı Üniversitesi sorumlu değildir.

Alıcı Adı: Nişantaşı Üniversitesi

Şube Adı: Vakıfbank – Etiler Şubesi

Açıklama: Öğrenci Adı Soyadı ve TC Kimlik Numarası

3) KREDİ KARTI / ONLINE ÖDEME YÖNTEMİ 

World, Maximum, Axess ve Bonus özellikli tüm kredi kartlarıyla taksitli ödeme yapılabilmektedir. Kredi kartı ile taksitli yapılan işlemlerde, ilgili bankanın belirlemiş olduğu güncel komisyon ücretleri eğitim ücretine yansıtılmaktadır. Kredi kartı ile yapılan tek çekim ya da taksitli işlemlerde; kartın kullanılabilir limiti eğitim ücretinin tamamını (taksitli işlem ise eğitim ücreti banka komisyon ücreti dahil) karşılayacak tutarda olmalıdır.

Tüm banka kartları ile komisyon ücreti olmadan tek çekim işlem yapılabilmektedir.

Önemli Not: American Express özellikli kredi kartlarından ödeme alınamamaktadır.

 • Maximum, Axess ve Bonus özellikli tüm kredi kartları ile 5 – 9 Taksit
 • World özellikli 5- 8 Taksit
 • Finansbank 5-9 Taksit şeklinde ödeme yapabilmektedir
 • Finansbank kredi kartı ile sanal ödeme ekranında taksitli işlem

yapılamamaktadır.

https://odeme.nisantasi.edu.tr adresinden yukarıda belirtilen şartlar dahilinde kredi kartı ile online ödeme yapılabilmektedir.

4)  OTS (OTOMATİK TAHSİLAT SİSTEMİ)

Etiler Vakıfbank şubesinden başvuru yapılabilir. Size özel taksit seçenekleri ile eğitim ücretinizi aylık olarak taksitlendirilebilirsiniz.

Başvurunuz sonrası verilecek evrak ile Üniversitemizin ödeme noktalarından mali kayıt işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Başvuru esnasında sadece 660 TL Hayat Sigortası bedeli alınmaktadır.

*Aşağıda belirtilen gelir belgeleri eksiksiz olarak bulundurulmalı ve başvuru yapacak kişinin finansal istihbaratı olumlu olmalıdır.

Özel sektör çalışanları: Maaş Bordrosu (Kaşeli ve ıslak İmzalı) Bordroyu İmzalayan İş Yerine Ait İmza Sirküler SGK Tescil ve Hizmet dökümü (E- Devletten Barkotlu) 

(E-Devlet Şifresi)

Kamu Çalışanları: Maaş Bordrosu (e-Devletten Barkotlu belge) (E-Devlet Şifresi)

İşveren İçin: Vergi Levhası Son 3 Dönem Beyanname (E-Devlet Şifresi)

Emekli için:4a/4b/4c Emekli Aylık Bilgisi (E-Devlet Şifresi)

Detaylı bilgi için: 0212 210 10 10

Apply Nişantaşı