HIZLI ERİŞİM İLETİŞİM

Müzik

 

Müzik Bölümü Sınav İçeriği

1.Aşama: Kulak Sınavı

• Ses: 4 adet tek, çift, üç ses duyma.

• Bellek: 2 adet melodik hafıza, 1 adet ritmik hafıza

2. Aşama : Performans ve Mülakat

Seçme sınavı performans ve mülakattan oluşmaktadır. Anadal; klasik gitar, piyano, keman, viyola, viyolonsel, şan ve kompozisyon branşlarını içermektedir. Adaylar ilan edilen enstrümanların dışında bir enstrüman ve seçtikleri eserlede sınava katılabilirler. Piyano sınav salonunda bulunmaktadır, piyano dışında adayların enstrümanlarını getirmeleri gerekmektedir.

a. Enstrüman

Rönesans, Barok, Klasik, Romantik, Çağdaş dönemlerden seçtiğiniz bir eser ya da bölüm.

b. Şan

Seçtiğiniz bir antik arya, arya ya da lied.

c. Kompozisyon (Bestecilik)

Kulak sınavı ve mülakat. (Eseri ya da dosyası olanlar sınav jürisine sunabilirler) Değerlendirme Müzik Bölümü yetenek sınavında, kulak sınavı %40, performans ve mülakat sınavı %60 üzerinden değerlendirilmektedir. 

 

Pandemi sebebiyle şehirler arası yolculuk yaparak risk almamanız için uzaktan yapılacak sınavlar salı ve perşembe günleri, saat 13:30'da (Zoom Programı) ile yapılacaktır. Performansınızı, tyt sonuç belgenizi, nüfus cüzdanı fotokopisini ve sınav ücreti dekontunuzu ( [email protected] ) mail adresimize fotoğraf veya video  olarak göndermeniz gerekmektedir.

Başvuru Koşulları

Gerekli Evraklar

Alıcı Adı: NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ

IBAN: TR26 0001 5001 5800 7306 1054 34 (Vakıfbank)

Ödeme yapılırken açıklama bölümüne sırasıyla Özel Yetenek, sınava girecek öğrencinin Adı SoyadıTC. Kimlik Numarası, sınava gireceği Bölümün Adı yazılması gerekmektedir.

Başvuru İşlemleri

Kılavuzlar