HIZLI ERİŞİM İLETİŞİM

Nişantaşı Üniversitesi ve İŞKUR arasında protokol imzalandıNişantaşı Üniversite ile İŞKUR Şişli Müdürlüğü arasında üniversitede öğrenim gören öğrencilerin yetenek gelişimi ve istihdamına yönelik protokol imzalandı. 

Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın ve İŞKUR Şişli Hizmet Merkezi Müdürü Aycan Savaş tarafından imzaları atılan protokol kapsamında üniversitenin öğrencilerine İŞKUR uzmanlarınca kariyer danışmanlığı hizmetleri sunulacak. Ayrıca, zorunlu stajı bulunan öğrencilere, işbaşı eğitim  başvuru süreçleriyle ilgili yönlendirmeler yapılacak.

Konuya ilişkin bilgilendirmede bulunan Sektör İlişkileri ve Mezunlar Ofisi Müdürü Semih Gümüş, “Öğrencilerimizi meslek hayatına daha iyi hazırlayabilmek için İŞKUR Şişli Müdürlüğü ile ortak bir projeye imza attık. Bu kapsamda düzenleyeceğimiz kariyer günleri ve diğer ortak etkinliklerde, İŞKUR öğrencilerimize sektör ve işverenler tarafından aranan nitelikler ile ilgili bilgilendirmede bulunacak. Bununla birlikte, meslek seçme aşamasında olan, mesleki becerilerini geliştirmek isteyen, mesleğini veya işini değiştirmek isteyen, iş bulma, meslek edinme veya kariyer seçiminde belirsizlikler yasayan, mesleki uyum problemleri bulunan kişilere de danışmanlık hizmetleri verilecek. Böyle bir ayrıcalıklı hizmeti, üniversitemizde öğrencilerimize sunabileceğimiz için oldukça mutluyuz. Bu anlamda, Sn. Savaş'a ve İŞKUR uzmanlarına şimdiden teşekkür ederiz.” dedi.

 Semih Gümüş protokolün öğrencilerin kariyer gelişimleri açısından çok önemli olduğunu da sözlerine ekledi.

 

Yayınlanma Tarihi: 28.02.2020