HIZLI ERİŞİM İLETİŞİM

Rektörün Mesajı

Sevgili Öğrenciler,

Eğitim, bilim ve teknoloji…

Günümüz dünyasında ilerleyebilmenin ve hatta var olabilmenin yegâne anahtarı artık bu üç olgudan geçiyor. Üretim, insanlığın ihtiyaç ve alışkanlıkları üzerinden teknoloji ve bilimi zorlayarak kendi otonom dünyasını kurguluyor. Bu yeni Dünya için yetişecek gençlerin de geçeceği yeni yol “Eğitim 4.0” formundaki esnek, kişiselleştirilmiş, pratik ve en önemlisi yeni üretim ve bilim hayatının teknolojik kullanım edinimini öğreten değil doğrudan yaşatan bir sistemin kurgulanması ve uygulanmasıdır.

Sadece eğitim vermek değil, özgün ve başarılı eğitim modellerini benimsemek; sadece bilim adına çalışmak değil, bilimi yaşamak; son teknolojiyi takip etmek değil, yeni teknolojiler için çalışmak başarının anahtarıdır. Nişantaşı Üniversitesi olarak biz de bu gerçeği temel hareket noktamız olarak benimseyerek bilim ve üretimin “henüz mevcut olmayanı” aramaya ve yeni parametreler çerçevesinde kurgulanan eğitim ile “geleceğe” hazır kadrolar için evrensel değerler içinde ve milli değerler ışığında ilerlemeye devam ediyoruz.

Kısa zamanda hızla kat ettiğimiz uzun yolun gösterdiği, bizi biz yapan ve hedefe götürecek olan olgunun öğrenci merkezli ve gözü ufukta olan bir akademik çizginin kesinleşen önemidir. Bu sebeple tüm imkânlarımızı bu yönde kullanıyoruz.

Eğitim kadrosunu güçlendirmek ve eğitim modelini yenilemekle kalmadık, sürekli yeniliklere öncülük etme prensibi benimseyen bir üniversite olarak artık yepyeni bir NeoTech kampüste eğitim şevkinizi artırmayı hedefledik. Bölümlerin ihtiyacı olan laboratuvar, teknik donanım, atölyelerin yanında yaşayan kampüsün gereksinimi sosyal alanların da ulaşılabilir, çeşitli ve fazla olması da öğrenci odaklı anlayışımızın yansıması…

İyi İngilizce, çift diploma, iş hayatına bütünleşmiş eğitim gibi artık Nişantaşı Üniversitesi’nin alametifarikası olan özelliklerin Türk yükseköğrenimi için birer odak olduğunu görmek de çalışmalarımızdaki, başarı seviyemizdeki hedefimizi daha yukarıya taşımamızı zorunlu kılmıştır.

Üniversitemiz bünyesinde geliştirilen akademik projelere verilen destekten hem akademisyenlerimiz hem öğrencilerimizin yararlanmasını sağlamak da hedeflerimizden biri. Böylece öğrencilerimiz aldıkları eğitimin somut çıktılarını yurtiçinde ve yurtdışında kullanma fırsatı yakalayabilmekte.

Üniversitemiz, akademisyenlerimiz, öğrencilerimiz ile topyekûn bir başarı hedefi güncellemesidir bu. Yurtdışı deneyimleri ile dünya vizyonunu geliştirmiş, eğitimi ile sektöründe aranan, deneyimi ile eğitimini taçlandırmış, teknoloji edinimi ve kullanımında fark yaratan bir “Nişantaşı Ailesine” artık çok daha yakınız. Hem eğitim hayatı sürecince, hem mezuniyetten sonra gururla dile getirilebilecek bu kimliğin mutluluğunu birlikte yaşayalım.

En önemli görevimizin Üniversitemizin teknolojik altyapısı ve dijital eğitim kurgusuyla, misyonu olan eğitim, bilim ve teknolojide çağın ötesine geçmek ve yeni nesilleri şimdiden geleceğe hazırlamak olduğu inancıyla Nişantaşı Üniversitesi olarak diyoruz ki; GELECEK ŞİMDİ!

Prof. Dr. Esra Hatipoğlu'nun cv'sini görüntülemek için lütfen tıklayınız.

Prof. Dr. Esra HATİPOĞLU
Rektör